خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ  ۱۴۰۲/۰۶/۱۷به امامت حجت الاسلام و المسلمین کرامتی   امام جمعه شهرستان گلپایگان

 

#گلپایگان

امام‌جمعه گلپایگان:

تعاملات دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و عراق باعث تسهیل سفر اربعین شد

امام جمعه گلپایگان گفت: تعاملات میان دولت ایران و عراق سبب تسهیل در زیرساخت‌ها شد تا مردم به ویژه جوانان از این حرکت سیاسی بهره بیشتری ببرند.

 حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی امروز_ جمعه هفدهم شهریورماه_ در خطبه‌های نماز جمعه شهر گلپایگان با تسلیت سالروز وفات آیت‌الله طالقانی نخستین امام‌جمعه کشور، اظهار کرد: آیت‌الله طالقانی عالمی فرهیخته و آگاه به مبانی دینی و دارای نطق سیاسی قوی بود که امام لقب ابوذر زمان را به وی نسبت داده بود.

وی با بیان اینکه یکی از برکات انقلاب نعمت تأسیس نماز جمعه است، افزود: وصیت امام و توصیه مقام معظم رهبری این است که قدردان این نعمت بزرگ باشیم بنابراین از شورای سیاست‌گذاری تا شخص امام جمعه و ستاد نماز جمعه و حتی مؤمنین باید به این فریضه دینی سیاسی اهمیت دهند.

امام‌جمعه گلپایگان ادامه داد: نماز جمعه یک نماز معمولی نیست بلکه یک مسئله مهم دینی سیاسی اجتماعی تأثیرگذار در جامعه است، بزرگ‌ترین تجمع هفتگی امت اسلامی نماز جمعه است و باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی گفت: علاوه بر اینکه باید در تقلیل نماز جمعه نقش‌آفرینی کنیم باید با ارائه پیشنهادات به عظمت و شکوه و گسترش کمی و کیفی آن کمک شود زیرا نماز جمعه عصاره چکیده مساجد نماز است.

ایشان تاکید کرد: با تقویت و بروزرسانی و احیای مساجد می‌توانیم کمک کنیم تا جوانان و نوجوانان ارتباط مستمری با مساجد داشته باشند و در نماز جمعه شرکت باشکوه داشته باشند.

وی با بیان اینکه برپایی مانور دینی سیاسی اربعین حسینی در مقابل دیدگان دنیا خیره‌کننده است، افزود: بر اساس آمار دولت عراق امسال بیش از ۲۳ میلیون نفر در مراسم اربعین حسینی شرکت داشتند.

امام‌جمعه گلپایگان با بیان اینکه اربعین حسینی یک حرکت سیاسی است زیرا حرکت سیدالشهدا (ع) یک حرکت ذاتاً سیاسی بود و بازتاب سیاسی بر جای گذاشته است، افزود: اربعین نقطه بلوغ در فرهنگ دینی مسلمانان است و اگر این حرکت دینی سیاسی در فرایند رشد و تکامل خود به یک نقطه برسد تأثیرات فرهنگی سیاسی اجتماعی در عرصه داخلی و بین‌المللی دارد.

وی گفت: هدف دشمن برای جلوگیری از همایش اربعین حسینی این است که جلوی این حرکت رو به رشد و تکامل گرفته شود، زیرا می‌داند همایش اربعین حسینی به بلوغ سیاسی اجتماعی رسیده است و آثار تخریبی علیه دشمنان و آثار تربیت اسلامی در میان امت اسلامی دارد.

کرامتی اضافه کرد: همایش اربعین حسینی امسال نسبت به یک دهه قبل، امید بخش‌تر شده است، امسال فریاد مبارزه با اسرائیل و مرگ بر آمریکا، و حمایت از ولایت فقیه و ولایت مقام معظم رهبری در همایش اربعین حسینی بیشتر نمود پیدا کرده بود و این امر مهم باعث ترس دشمنان شده است.

وی تاکید کرد: تعاملات بین دولت ایران و عراق سبب تسهیل در زیرساخت‌ها است تا مردم به ویژه جوانان از این حرکت بهره بیشتری ببرند.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

محمد غفاری
راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا