خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۰

خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۰

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۰به امامت حجت الاسلام و المسلمین کرامتی امام جمعه گلپایگان

 

امام جمعه گلپایگان:
الگوسازی نامناسب دلیل بی‌هویتی نسل جوان است

حجت الاسلام کرامتی با اشاره به پررنگ شدن اشخاصی در زمینه های مختلف فرهنگ، ورزش و غیره که دارای مشکلات اخلاقی و فرهنگی هستند، شناختم هویت و الگوسازی نامناسب را دلیلی بر مشکلات فرهنگی نسل جوان برشمرد.

حجت الاسلام 《محمد تقی کرامتی》 در خطبه های نماز جمعه شهرستان گلپایگان با توصیه به استفاده از فرصت های ماه ذی القعده، ذی الحجه و محرم الحرام گفت:  رضاخان فاجعه مسجد  گوهر شاد را به دلیل سرکوب مردمی که به  دستگیری روحانی مدافع حجاب و قانون کشف حجاب در این مسجد بود، رخ داد و این عنصر بی دین، در پایه ریزی فرهنگ غربی نقش محکمی داشت.

امام جمعه گلپایگان به روایات پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه عفاف و حجاب ایمان یا ریشه و جزئی از آن است، بیان کرد: عفاف و حجاب برآیند فضائل اخلاقی انسان است و غیرت نیز یکی از جلوه های ایمان است که در حمایت از حریم ایمان، اعتقاد و خانواده شکل می گیرد.
وی یکی از مشکلات فرهنگی مانند بی حجابی و یدپوششی را ناشی از ضعف ایمان و حیا یا نبود آنها  برشمرد و تبیین کرد:  ریشه های این مشکل در حاکمیت، تهاجم گسترده علیه فرهنگ اسلامی، مسائل شخصی افراد به دلیل ضعف ایمانی و شخصیتی است.
حجت الاسلام کرامتی با یاد آوری اینکه غرب زدگی و دل بستن به فرهنگ منحط غربی از طریق اینترنت و ماهواره ها به مردم القا می شود، افزود: ضعف شخصیتی، تربیت و تعلیم نادرست فرزندان و رها کردن آنها و عدم نظارت و بی توجهی به قانون و الگو سازی نامناسب اثر گذار در فرهنگ جوانان  و مردم است.
امام جمعه گلپایگان با انتقاد از الگوهای ورزشی و فرهنگی که تلویزیون در اعیاد مذهبی میزبان است، گفت: الگوسازی از این افراد که ماهیت آنها در فضای مجازی مشخص است و دارای مشکلات فرهنگی و اخلاقی دارند برای نسل جوان، درست نیست و این رویه باید اصلاح شود./

             

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا