خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۳۹۸/۶/۸

خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۳۹۸/۶/۸

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۸/۶/۸به امامت حجت الاسلام و المسلمین کرامتی امام جمعه  گلپایگان

 

 

 

 

 

 

 

گلپایگان- امام جمعه گلپایگان گفت: اتفاقات سیاسی دنیای امروز که در کشورهای مختلف اسلامی صورت می‌گیرد باید در مراسم عزاداری امام حسین(ع) گفته شود و نباید مجالس عزاداری امام حسین(ع) مجالس سکولارم باشد.

حجت الاسلام محمدتقی کرامتی ظهرامروز درخطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گلپایگان، اظهار کرد: امربه معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است و همه مسؤولان باید احساس تکلیف نسبت به این امر مهم داشته باشند.

وی افزود: آحاد مختلف جامعه نسبت به اتفاقات فرهنگی، اعتقادی و تخلفات اداری تذکر لسانی دهید امر به معروف و نهی از منکردر جامعه اهمیت دارد زیرا رابطه تأثیر و تأثر بین افراد تأثیر پذیراست.

امام جمعه گلپایگان با تسلیت فرارسیدن ایام ماه محرم و صفر، گفت: درهیأت‌های عزاداری باید منطق را باعواطف پاک در آمیخت تا نتیجه مطلوب گرفته شود، در هیأت‌های عزاداری اهل بیت(ع)عشق و عقل به هم می‌رسند.

وی افزود: وقایع و جرسومه‌های فساد وتباهی که امام حسین(ع) با آن مبارزه کرد را باید روحانیون درهیأت‌های عزاداری روشن سازی کنند، هیأت‌های عزاداری نباید از مسائل سیاسی روز دنیا به دورباشند.

ایشان  گفت: اتفاقاتی که در دنیای امروز با آن مواجه هستیم باید در مراسم عزاداری امام حسین(ع) گفته شود نباید مجالس عزاداری امام حسین(ع) مجالس سکولارم باشد بلکه وقایع اتفاقیه در لبنان، فلسطین، عراق و غیره مطرح شود.

وی افزود: در هیأت‌های عزاداری باید با سخن به ظالمان جهان حمله کرد، حرکت امام حسین(ع) یک حرکت سیاسی بود و اگر تنها برای امر به معروف و نهی از منکر بود که در مساجد مدینه می‌توانست انجام ‌دهد بلکه هدفش با جرسومه‌هایی که ریشه آن فساد بود جنگ کرد، نمی‌تواند کسی مدعی امام حسین(ع) باشد و فقط لعنت به یزید ۱۴۰۰ سال گذشته داشته باشد و باید با آمریکا مقابله کند.

امام جمعه گلپایگان تأکید کرد: به گفته مقام معظم رهبری دو سال باقیمانده دولت برای گره گشایی از مشکلات مردم و جوانانی که تحت فشار اقتصادی هستند باید صرف شود، فضای سیاسی انتخابات زود رأس کلید خورده است و بحث‌های سیاسی مختلف مطرح است که نباید صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دولت در مبارزه با فسادی که توسط قوه قضاییه کلید خورده باید همگام شود در این راستا مطالبه عمومی مردم همچون توفنده و قدرتمند باید ادامه داشته باشد و مجلس و دولت نیز پیشگام شوند تا این جریان توانمندی مبارزه با فساد اقتصادی که به اعتماد سازی عمومی کمک می‌کند ادامه داشته باشد.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا