خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۴۰۰/۹/۲۶

خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۴۰۰/۹/۲۶

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۴۰۰/۹/۲۶به امامت حجت الاسلام و المسلمین کرامتی امام جمعه گلپایگان

 

 

 

 

امام جمعه گلپایگان:
اتحادیه های صنفی، مطالبات را به هنگام و قوی پیگیری کنند
حجت الاسلام کرامتی با اشاره به سرمایه گذاری بیگانگان برای بر هم زدن ثبات امنیتی کشور، خواستار پیگیری مطالبات صنفی به صورت قوی، به هنگام‌ و منطقی توسط اتحادیه های آنها و توجه مسئولان برای گرفتن بهانه ها از موج سواری بیگانگان شد.

حجت الاسلام سید محمد تقی کرامتی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر گلپایگان، با یادآوری چرایی نام گذاری روز حمل و نقل که به لبیک گویی رانندگان به فرمان امام خمینی(ره) است، گفت: اقتصاد کشور با چرخ و اعتقاد رانندگان حمل و نقل می چرخد و به واقع شریان های اقتصادی کشور هستند و اگر مشکلاتی هست، باید رسیدگی شود.

امام جمعه گلپایگان با تاکید براینکه دولتی بر سر کار است که به دنبال حل مشکلات مردم است، بیان کرد: دشمن روی از بین بردن ثبات امنیت کشور برنامه ریزی  و سرمایه گذاری کرده است و‌ به هر بهانه مثل نیامدن باران یا هر موضوع دیگری وضعیت کشور را به هم بریزد، هرچند حساب کشاورزان از این گروه ها جدا است و نیاز به تبیین و جبران خسارت آنها هست.

وی به قرار گرفتن موضوع رتبه بندی معلمان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و تصمیم قطعی به اجرای آن پس از حدود۱۵ سال توسط دولت و مجلس اشاره کرد و افزود: لایحه در صحن علنی است ولی یک حرکاتی از روی بی توجهی و با انگیزه هایی دیگر شکل می گیرد، در حالی که قشر فرهیخته معلمان می دانند که دولت و مجلس برای اجرای لایحه رتبه بندی مصمم هستند.

حجت الاسلام کرامتی به تلاش رسانه های بیگانه برای ایجاد موج  به هرشکل و سواری بر آن اشاره کرد و گفت: رانندگان مشکلات و مطالبات دارند که به آنها چند سال بی توجهی شده است و تورم و‌ شیوع کرونا، مشکلات  آنها را تشدید کرده است ، فراخوان های عجیب و غریب برای آنها مشاهده می شود تا جریان اقتصادی کشور را با مشکل مواجه کنند و از این رو، اتحادیه های صنفی مربوط باید با آگاهی و بصیرت مطالبات صنفی خود را قوی، به هنگام‌ و منطقی به مسئولان ارجاع دهند و پیگیر شوند تا بهانه را از بیگانگان بگیرند و مسئولان برای حل مشکلات مردم وارد عمل شوند.

امام جمعه گلپایگان، شهید مفتح را شخصیتی نقش آفرین در تقریب دو مجموعه علمی حوزه و دانشگاه خواند و تاکید کرد: آرمان های شهدا و مسیر اعتلا بخش آنها نباید فراموش شود و حوزه و دانشگاه به صورت اقدامات عملی و نه فقط همایش هایی در آذر ماه هر سال به هم نزدیک شوند و‌وحدت عملی شکل بگیرد که شورای عالی فرهنگی برای این امر باید تلاش کند.

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

محمد غفاری
راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا