خانه / اخبار شهرستان / گزارش خبری از افتتاح اتاق بازرگانی شهرستان گلپایگان

گزارش خبری از افتتاح اتاق بازرگانی شهرستان گلپایگان

 

ساعات کاری با نماز تنظیم شود
حجت الاسلام کرامتی با یادآوری اهمیت نماز ، خواستار تنظیم ساعت کاری با وقت نماز شد و گفت: کارگر در جامعه اسلامی نباید برلی خواندن نماز زیر فشار کارفرما قرار گیرد.

حجت الاسلام 《محمد تقی کرامتی》 در آئین افتتاح اتاق بازرگانی شهرستان گلپایگان به حدیث نظام نامه مسلمانان امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: امام رضا (ع) مسلمانان را به داشتن نظم و انضباط در زندگی فردی  اجتماعی، خانوادگی و نظام مدیریت کشور  و خارج نشدن از چهار چوب های انضباطی توصیه می کند.
امام جمعه گلپایگان در تشریح این حدیث امام رضا(ع) به چهار بخش کردن اوقات زندگی اشاره کرد و افزود: بخشی از وقت انسان به ارتباط با خدا است و  نماز به عنوان مهم ترین ارتباط با خالق هستی باید حفظ شود و حادثه عاشورا از نماز شروع شد و با نماز خاتمه یافت.
وی خواهان حفظ پایگاه حقیقی نماز به خصوص در نزد مسئولان با مسئولیت های شد و تاکید کرد: ساعات کاری مراکز تولیدی به نحوی باشد که نماز کارگران آن آسیب نبیند و در جامعه اسلامی کارگر نباید برای خواندن نماز، زیر فشار کارفرما قرار گیرد.
حجت الاسلام کرامتی در ادامه تشریح حدیث به قرار دادن بخشی از  وقت را برای کسب روزی حلال اشاره کرد و ادامه داد: فعال کردن تولید کشور و کارهای مورد نیاز جمهوری اسلامی به صورت جهادی باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
امام جمعه گلپایگان دید و بازدید میان دوستان و خانواده ها را بخش دیگر از اوقات توصیف کرد و گفت: نگاه افراطی و تفریطی نباید به مسائل داشت که کشور و حتی خانواده ها از این افراط و تفریط آسیب دیده است و در مساله دید و بازدید و کار و اهمیت به خانواده باید تعادل رعایت شود.
وی پرداختن بخشی از ساعت زندگی به لذت حلال را قسمت دیگر حدیث امام رضا (ع ) خواند که اگر به موقع صورت نگیرد ، برای سه بخش دیگر  زندگی مشکل ایجاد می کند.
حجت الاسلام کرامتی تولید را بخشی از شناسنامه شهرستان گلپایگان خواند و اظهار امیدواری کرد: توجه به تولید و باز کردن گره های تولید، بخش تولید شهرستان سرعت قابل قبولی بگیرد.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

محمد غفاری
راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا