خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۰

خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۰

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۰به امامت حجت الاسلام و المسلمین کرامتی امام جمعه  گلپایگان

 

 

 

 

 

 

برخی علی‌رغم تجربه تلخ مذاکره به دنبال رابطه با آمریکا هستند

امام جمعه گلپایگان گفت: برخی با وجود چشیدن طعم تلخ جنایات آمریکا به دنبال رابطه با آمریکا هستند در صورتی که ماهیت جمهوری اسلامی سلطه‌ناپذیر است؛ بنابراین با آمریکا نمی‌تواند رابطه برقرار کند.

حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گلپایگان با تأکید بر رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: کسانی که به معاد اعتقاد ندارند و براساس هوای نفس عمل می‌کنند دچار عذاب الهی می‌شوند.

امام جمعه گلپایگان گفت: هر کس به هر نحوی حتی با قلم خود تفرقه و نفاق در جامعه اسلامی ایجاد کند قطعاً پیرو راه شیطان است.

وی با تسلیت سالروز شهادت نخستین شهید محراب آیت‌الله قاضی طباطبایی به دست گروهک فرقان، افزود: این شهید بزگوار به دلیل جایگاه عرفانی که داشتند پس از پیروزی انقلاب توسط امام به عنوان امام جمعه شهر تبریز منصوب شدند.

امام جمعه گلپایگان با تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع)، گفت: مقطع امامت ایشان تاریخی بود چرا که دوره جدیدی را برای تشیع از غیبت کبری فراهم می‌کرد، وجود این امام بزگوار بود که با تمام شرایط خاص آن دوران توانست وحدت بین تشیع را حفظ کند.

کرامتی تصریح کرد: پس از غیبت صغری شیعیان برای حفظ هویت دینی خود به فقها مراجعه داشتند، در دوران عصر غیبت امام زمان (عح) نیز مسلمانان جهان باید از فقهای عادل به ویژه مقام معظم رهبری تبعیت کنند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه در ۱۳ آبان‌ماه سه واقعه بزرگ تاریخی مانند تبعید امام به ترکیه، شهادت دانش آموزان به دست دژخیمان رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام اتفاق افتاد، افزود: عامل اصلی این سه رویداد بزرگ آمریکای جنایتکار بود و به همین دلیل امام تسخیرلانه جاسوسی را انقلاب دوم عنوان کردند.

وی با بیان اینکه دولت موقت مخالف طرح تسخیر لانه جاسوسی بود، گفت: امروز جریاناتی در کشور علی‌رغم این که تجربه تلخ رابطه با آمریکا را چشیده‌اند به دنبال برقراری روابط بین جمهوری اسلامی و آمریکا هستند.

ایشان  افزود: دشمنی آمریکا با ملت ایران یک ریشه ماهیتی و هویتی دارد به طوری که بیش از یک قرن است که ملت ایران جنایات شرورانه و تلخ آمریکا را چشیده و حتی دشمنی آمریکا پس از پیروزی انقلاب با دولت‌های ایران به طریق مختلفی پدیدار شده است.

امام جمعه گلپایگان افزود: ماهیت جمهوری اسلامی سلطه‌پذیر نیست؛ بنابراین با آمریکا نمی‌تواند رابطه برقرار کند.

امام جمعه گلپایگان گفت: آمریکا برای تقویت اقتصادی و بنیه دفاعی کشورش با استعمارگری اقتصاد کشورها را تحت سیطره خود قرار می‌دهد تا منابع غنی آن‌ها را غارت کند اما ماهیت کشور ما این ترفندهای جنایتکارانه آمریکا را نمی‌پذیرد.

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا