خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۳

خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۳

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ امامت حجت الاسلام و المسلمین کرامتی   امام جمعه شهرستان گلپایگان

#گلپایگان

 

 

 

امام جمعه گلپایگان :

  تبعید امام(ره)، موتور محرکی برای بیداری ملت ایران بود

امام‌جمعه گلپایگان با اشاره به تبعید امام(ره) در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ گفت: رژیم طاغوت با تبعید امام در رسیدن به اهدافش ناکام ماند زیرا ایشان از دور انقلاب را رهبری و در نهایت سال ۱۳۵۷ انقلاب به پیروزی رسیدند، در این مسیر تبعید امام موتور محرکی برای بیداری ملت ایران بود.

حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی، امام‌جمعه گلپایگان امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت معصومه(س)، از حضور با شکوه ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه قدردانی کرد و اظهار داشت: حضور با شکوه مردم نشان دهنده بصیرت، آگاهی، وفاداری، بیعت مجدد با رهبر انقلاب و آرمان‌های شهدا و دلی پر از کینه و نفرت نسبت به خباثت‌های استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین فضائل دینی صیانت و حفاظت از نظام اسلامی و الهی است که این موضوع خاری در چشم و استخوانی گلوگیر و خفه‌کننده برای آمریکای جنایتکار است، افزود: ۱۳ آبان‌ماه در حقیقت یوم الله است زیرا اتفاقاتی در این روز رخ داد که به حرکت انقلابی ملت ایران شتاب بخشید و تأثیر در پیروزی انقلاب داشت.

کرامتی با اشاره به تبعید امام(ره) در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ گفت: رژیم طاغوت با تبعید امام در رسیدن به اهدافش ناکام ماند زیرا ایشان از دور انقلاب را رهبری و در نهایت سال ۱۳۵۷ انقلاب به پیروزی رسیدند، در این مسیر تبعید امام موتور محرکی برای بیداری ملت ایران بود.

امام‌جمعه گلپایگان با اشاره به وقایع ۱۳ آبان ۵۷ یادآور شد: حمله به دانشگاه تهران در ۱۳ آبان‌ماه سال ۵۷ از دیگر وقایع مطرح است که منجر به کشته شدن دانشجویان و دانش‌آموزان شد.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا برای رسیدن به منابع ملی ایران دولت مصدق را ساقط کرد، خاطرنشان کرد: هدف آمریکا سلطه بر ملت‌ها است تا در ادامه بتواند منابع ملی آن کشور را غارت کند، همان‌گونه که امروز نفت سوریه و یمن را غارت می‌کند.

ایشان در پایان با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی مانع نفوذ آمریکا در ایران است، عنوان کرد: همین موضوع دلیل بروز اغتشاشات و مشکلات کشور است و در این مسیر باید با روشنگری اهداف خباثت‌آلود آمریکا برای نسل آینده تبیین شود.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

محمد غفاری
راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا