خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۴۰۰/۹/۵

خطبه های نمازجمعه درتاریخ ۱۴۰۰/۹/۵

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۴۰۰/۹/۵به امامت حجت الاسلام و المسلمین کرامتی امام جمعه گلپایگان

 

 

 

 

 

امام جمعه گلپایگان:

حقابه کشاورزان گلپایگانی احقاق یابد/وزارت نیرو، پاسخگو باشد

حجت الاسلام کرامتی با اظهار تاسف از عدم مدیریت حقابه آب در شهرستان گلپایگان و استان اصفهان خواستار احقاق حقابه کشاورزان گلپایگانی و پاسخگویی وزارت نیرو در این مورد شد.

حجت الاسلام محمد تقی کرامتی در خطبه های نماز جمعه این هفته گلپایگان، با یادآوری آثار گسترده بسیج در کشور و اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه در گلپایگان به مناسبت این هفته، گفت:  همایش روز اقتدار بسیجیان بانشاط و شورانگیز برگزار شد و پیش از نماز جمعه، حلقه های بصیرت افزایی و معرفتی برگزار شد و تهذیب و آشنایی با مبانی اسلامی از ضرورت های این حلقه ها است.
امام جمعه گلپایگان با تاکید براینکه ایران انقلابی با وجود انسان های قوی و کار آمد، می تواند قوی باشد، بیان کرد: یکی از مولفه های قدرت یک کشور ، علم ودانش فراوان آن است و از این رو رهبری بر توقف نیافتن جهش علمی تاکید دارند و باید به نقطه ای برسیم که زبان فارسی، زبان آموختن علم باشد همان طور که در قرن های نخستین پس از اسلام، اینگونه بود.
وی به رسیدن گلایه های مردمی در خصوص کیفیت و حقابه به گوش مسئولان شهرستانی اشاره کرد و افزود: تنش آبی یک مشکل جهانی است که می توان به بستن آب هیرمند و‌خشکی سیستان و بلوچستان یا سدهای کشور ترکیه و مشکلات آن در کشورهای پایین دست اشاره کرد اما تنش آبی در ایران اسلامی به دلیل قرار گرفتن کشور در منطقه ای خشک، تغییرات آب و‌هوایی، خشکسالی های متوالی ۲۰ سال و سو مدیریت آب توسط مسئولان و مردم است.
حجت الاسلام کرامتی سو مدیریت آب را عاملی تشدید کننده بر مشکل آبی عنوان کرد و ادامه داد: احداث سدها ، عدم تخصیص بودجه لازم برای تغییر کشاورزی به صنعتی، و تغییر الگوی کشت و مصرف غرقابی کشاورز، بارگزاری صنایع بزرگ آب بر و استفاده درست نکردن از پساب فاضلاب ها از  عوامل تشدید کننده مشکل کم آبی است که چهار استان را وارد تنش آبی کرده است.
امام جمعه گلپایگان بر عمل کردن به وعده های آبی مسئولان تاکید کرد و گفت: دولت قبل ۹بند برای مدیریت آب تصویب کرد ولی به تعلیق در آورد و بار  مسئولیت مشکل آب، روی دولت تازه، بی انصافی است، زیرا وعده گلستان شدن اصفهان در تبلیغات انتخابات دوره قبلی داده شده بود و به آن عمل نشد.
وی هوشیاری مردم و کشاورزان در مطالبه مسالمت آمیز در دوهفته را ستود و تاکید کرد: مسئولان با مردم صحبت کنند و آنها را محرم خود بدانند و به آنها اعتماد نمایند و اگر کشت پاییزه را ممنوع کردند به آنها خسارت بپردازند تا در شرایط تورمی اقتصاد، کشاورز آسیب نبیند
حجت الاسلام کرامتی با بیان اینکه کیفیت آب شهرستان گلپایگان پایین آمده است اما بنا به نظربهداشت، مشکل میکروبی و آلودگی های شیمیایی ندارد، مطرح کرد: نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی به صورت سر زده به تصفیه خانه رفته است و اشکال عمده را در پایین آمدن آب سد دیده است و حتما موضوع با حضور مسئولان استانی بررسی بیشتر می شود
امام جمعه گلپایگان کم بودن حقابه کشاورزی شهرستان گلپایگان را مشکل دیگر آب شهرستان توصیف کرد و ادامه داد: کشاورزان درک می کنند که خشکسالی  است و از حقابه آنها کم شود اما انتظار منطقی این است که حقابه شهرهای پایین دست نیز کاهش یابد و حق کشاورز ضایع نشود.
وی با اظهار تاسف از اینکه مدیریت منطقه ای آب در شهرستان نظارتی بر توزیع ندارد و آبفای استان نیز در این مورد قدرتی ندارد و تهران بر تعیین و توزیع حقابه ها نظارت می کند، خواستار پاسخ گویی آب نیروی تهران در این مورد به مردم و مسئولان شهرستان گلپایگان شد.

 

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

محمد غفاری
راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا